Strona główna Blog Sukces w biznesie – indywidualna opieka
section divider

Blog

Sukces w biznesie – indywidualna opieka

Chęć przystąpienia do sieci franczyzowej nie należy traktować jako rozwiązania mającego jedynie uratować źle prosperujący biznes. Przeciwnie, bo właściciela działającego w tym modelu biznesowym czeka jeszcze intensywniejsza praca, jednak w tym wypadku pod szyldem drugiej, większej i bardziej doświadczonej firmy. Dzięki niej będzie mógł on liczyć na pomoc, która umożliwi mu odniesienie sukces w biznesie. Na czym polega indywidualna opieka?

Zaplecze specjalistów

Dobrym przykładem są markety i supermarkety, ponieważ podobnie jak mniejsze sklepy czy dyskonty, one również mogą działać na zasadzie franczyzy. Wielkopowierzchniowe punkty prowadzi się o wiele trudniej, jednak je wszystkie łączy chęć osiągnięcia sukcesu. A z tym wiąże się potrzeba utrzymania pewnych standardów, o które bardzo trudno jest zadbać samodzielnemu właścicielowi. Musi on wiedzieć, że franczyzodawcą z reguły jest bardziej doświadczona firma, która wie, jak rozwiązać najczęstsze problemy, tak często spotykane przez niedoświadczone przedsiębiorstwa.

 

Właściciel zdecydowany na współpracę opartą na franczyzie może liczyć na współpracę i indywidualną opiekę, które umożliwią osiągnięcie sukcesu. Wiąże się z tym wsparcie Doradcy Klienta, który swoimi doświadczeniem i kompetencjami wspiera franczyzobiorcę w najważniejszych kwestiach związanych z prowadzeniem nowoczesnego biznesu. Chodzi tutaj m.in. o pomocy w rozwiązywaniu najczęstszych problemów, koordynowaniu działań oraz organizowaniu profesjonalnych szkoleń personelu. Ponadto właściciel będzie miał do dyspozycji wsparcie specjalistów od IT, marketingu, sprzedaży czy prezentacji sklepowej.

Doradztwo w prowadzeniu biznesu

Dzięki obecności specjalistów od sprzedaży i marketingu właściciel ma zapewnione wsparcie w ustalaniu cen oraz doborze asortymentu. A myśląc o sukcesie w biznesie, warto zwrócić wagę zwłaszcza na ten ostatni aspekt, gdyż bardzo często wraz z np. pojawieniem się nowego produktu na rynku, właściciel zastanawia się, czy opłaca się dołączyć go do oferty sklepowej. Niestety, przez wątpliwości franczyzobiorca traci jednocześnie czas i efekt przebicia, co może wykorzystać konkurencja, która może szybciej wprowadzić nowy produkt do swojej oferty. Skutkiem wahania mogą być braki w towarze, przez co klienci stracą zaufanie do mniej zdecydowanego właściciela.

 

Dlatego franczyzobiorca współpracujący z większą firmą ma pewność, że nie będzie pozostawiony samemu sobie wśród natłoku problemów i trudnych decyzji. W każdym momencie prowadzenia działalności będzie mieć on do dyspozycji doradztwo wykwalifikowanych pracowników, którzy zawsze omówią z nim każdą kwestię kierującą do sukcesu — począwszy od informacji na temat planowanych nowości, a skończywszy na produktach, z których warto zrezygnować. Pewność działań dedykowanego zespołu wynika z regularnego monitorowania asortymentu i cen rynkowych, co zagwarantuje właścicielowi zysk, a klientom, którzy odwiedzą jego sklep, zawsze atrakcyjne ceny i zróżnicowane artykuły na półkach. W efekcie indywidualna opieka będzie niezwykle korzystna dla sukcesu przedsiębiorcy prowadzącego biznes.

Szkolenia

Każdy właściciel niezależnie od branży, w jakiej działa, musi liczyć się ze stratami czy źle podejmowanymi decyzjami, które znacznie utrudnią mu drogę do osiągnięcia sukcesu w biznesie. Z oczywistych powodów na błędy najbardziej narażony jest właściciel, który dopiero co wszedł na rynek – nie ma zatem dostatecznej wiedzy wynikającej z doświadczenia w prowadzeniu biznesu, co szybko zweryfikuje rynek. W efekcie właściciel będzie mieć problemy w obszarze:

  • składania zamówień,
  • przechowywania produktów,
  • jakości towarów,
  • bezpieczeństwa asortymentu.

Rozwiązaniem również jest model oparty na franczyzie, ponieważ większa firma oferująca współpracę wskaże właścicielowi, jak osiągnąć sukces w biznesie. Oznacza to nieocenioną pomoc większego partnera na wielu szczeblach, która zmniejszy potencjalne straty w sklepie franczyzobiorcy. Trzeba zwrócić uwagę, że problemy mogą wynikać nie tylko z np. błędnych zamówień, ale również z kradzieży, dlatego zespół franczyzodawcy wraz z profesjonalnym Doradcą Klienta zastanowi się nad optymalnym rozmieszczeniem poszczególnych produktów tak, by były jak najmniej narażone na kradzież. Ponadto zarówno właściciel, jak i jego zespół otrzyma niezbędne materiały szkoleniowe, które mogą dotyczyć m.in.:

  • ekspozycji owoców i warzyw,
  • stoiska piekarniczego,
  • działu mięsnego.

Pewne działania już od samego początku

Dzięki współpracy franczyzobiorca będzie mógł liczyć na pomoc w każdym aspekcie prowadzenia działalności — pod warunkiem że zgromadzeni on odpowiednio duży kapitał. Najważniejsze jest, że będzie on pracował pod szyldem znanej marki, otrzyma także wspomniane wcześniej instrukcje, które pomogą rozwinąć jego sklep. Można więc powiedzieć, że dzięki wyrobionej marce klienci będą znać nowy sklep od samego początku, co zwiększy wiarygodność w oczach nowych konsumentów i szanse, że biznes osiągnie sukces. A biorąc pod uwagę dane, że coraz częściej upadają start-upy założone na własną rękę, pomoc doświadczonego franczyzodawcy jak najbardziej się opłaca.

To recepta na sukces

Istotne jest to, by przed weryfikacją systemu franczyzowego zapytać potencjalnych klientów czy znają firmę, pod którą właściciel pragnie się rozwijać. Prawdą jest, że o sklepach, np. Stokrotka słyszał każdy, więc chcąc działać pod skrzydłami tej marki, właściciel może liczyć na pewny zysk i nowoczesne rozwiązania, które wynikają z wieloletniego prowadzenia tychże sklepów. Podsumowując, ścisła współpraca i indywidualna opieka Doradcy umożliwią osiągnięcie sukcesu w biznesie. Działania wspierające pod doświadczonym okiem wykwalifikowanych specjalistów będą miały pozytywny skutek dla franczyzobiorcy — a ciężko o zgrany zespół, wsparcie i dokładne instrukcje, kiedy właściciel działa samotnie. Po więcej informacji zapraszamy serdecznie na stronę franczyza.stokrotka.pl, na której znajdują się niezbędne informacje wraz z zasadami podjęcia współpracy.


Powrót
banner