section divider

O firmie

Kim jesteśmy

Stokrotka Sp. z o.o. to spółka z polskim kapitałem i bogatymi tradycjami polskiego handlu detalicznego wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Emperia. Koordynatorem Grupy jest Emperia Holding S.A., od 12 lat spółka publiczna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Emperia Holding S.A. wyznacza strategię działania i monitoruje realizację celów przez spółki Grupy Kapitałowej Emperia. 

 

Stokrotka Sp. z o.o. jest firmą działająca od 1994 roku na rynku handlu detalicznego, specjalizująca się 
w prowadzeniu własnych sklepów w formacie supermarket na terenie całego kraju.

 

Posiadamy obecnie ponad 450 sklepów, które codziennie oferują Klientom bogatą ofertę asortymentową,
a dzięki unikalnej strategii promocyjnej budują pozytywny wizerunek ogólnopolskiej marki. Typowa powierzchnia handlowa Stokrotki wynosi od 400 do 800 m², w zależności od zapotrzebowania i warunków rynkowych, aczkolwiek w sieci funkcjonują również rentowne sklepy o powierzchni znacznie mniejszej, jak i większej.  W ofercie wszystkich supermarketów znajdziemy kilkanaście tysięcy pozycji asortymentowych, tworzących bogaty wybór mięs i wędlin, owoców i warzyw, artykułów gospodarstwa domowego, alkoholi i win z całego świata oraz bardzo szeroką ofertę produktów FMCG. 
W Stokrotkach dostępne są też produkty lokalne od regionalnych dostawców

Sukcesy

Ukoronowaniem dotychczasowej pracy spółki było otrzymanie przez Stokrotkę w 2010 roku prestiżowej nagrody "Złoty Laur Konsumenta" w kategorii "Krajowa Sieć Supermarketów", a w 2013 roku odznaczenia „Gwiazda Jakości Obsługi”. Nagrody te są dla nas o tyle ważne, że odzwierciedlają wartości, jakie przyświecają nam w codziennej pracy - najwyższy standard i jakość obsługi dla naszych Klientów. 

Stokrotka nie spoczęła jednak na laurach – ostatni rok zaowocował przeobrażeniem sklepów, tak by były one jeszcze bardziej przyjazne i funkcjonalne dla naszych Klientów. Wprowadzone zmiany sprawiły, że sieć postrzegana jest jako duża, nowoczesna organizacja. 

Zgodnie z hasłem „Stokrotka - zakupy jak z płatka” codziennie wychodzimy naprzeciw zmieniającym się potrzebom naszych Klientów.